FC Farul a pierdut și amicalul cu FC Universitatea Craiova

de Mircea GHIȚĂ Luni, 10 August 2020 164
Sâmbătă, pe stadionul "Juventus Colentina" din București, formația FC Farul Constanța a disputat al doilea joc de verificare în compania echipei FC Universitatea Craiova 1948, nou-promovată în Liga a 2-a.
Întâlnirea s-a încheiat cu victoria oltenilor, scor 2-0, prin golurile marcate de Claudiu Bălan, în minutele 30 și 50, Farul ratând o lovitură de la 11 metri în finalul primei reprize, prin Cărăruș.
Antrenorul Farului, Ianis Zicu, a folosit următorii jucători: Udeanu - M. Leca, Cană, I. Ursu, I. Coman - Cărăruș, M. Chindriș, Greu, Hordouan - Pirciu, Gherghiceanu.
După pauză au mai jucat Eșanu (portar), Stroescu, Vl. Șerbănescu, Pelivan, Banyoi, Șt. Rus și D. Ciolacu.
Față de partida cu reprezentativa Under 21 a României, nu au fost utilizați în meciul de sâmbătă V. Lică, D. Panait, Antoche, Al. Stoica și A. Cruceru.