FCSB, debut ezitant în play-off. Doar egal cu Universitatea Craiova

de Mircea GHIȚĂ Duminică, 19 Martie 2023 170
FCSB a terminat la egalitate cu Universitatea Craiova, 1-1 (0-1), sâmbătă seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în prima etapă a play-off-ului Superligii de fotbal.
Universitatea a dominat prima repriză şi a reuşit să marcheze prin Jovan Markovic (32), care a driblat mai mulţi adversari şi a şutat la colţul scurt.
FCSB a controlat autoritar repriza secundă, înscriind golul egalării în min. 66, prin mijlocaşul francez Malcom Edjouma, cu o lovitură de cap la centrarea lui Risto Radunovic.
În min. 60 a avut loc un duel controversat între Andrei Ivan şi Edjouma, în careul oaspeţilor, dar arbitrul a dictat simulare şi cartonaş galben pentru francez.
Universitatea a mai marcat o dată, în min. 80, prin Elvir Koljic, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.