Duminică, 07 Iunie 2026

Fotbal feminin: Farul Constanţa, campioana României pentru al doilea an consecutiv

de Sorin MIHALACHE Luni, 28 Aprilie 2025 238 < 1 min citire
Fotbal feminin: Farul Constanţa, campioana României pentru al doilea an consecutiv
Echipa feminină de fotbal a Farului este pentru al doilea an consecutiv campioana României. Chiar dacă mai sunt de disputat patru etape din acest sezon, constănţencele nu mai pot pierde titlul național, distanța față de următoarea clasată fiind de 16 puncte.
În disputa cu Csikszereda Miercurea Ciuc, Farul s-a impus cu scorul de 2-1 (1-1), după reușitele lui Boycheva (min. 36 - penalty) și Iordăchiuși (min. 72).
Au evoluat pentru Farul (antrenor Raluca Simes): Ganea, Stancu, Stanciu, Bortan (min. 87, Stoicescu), Mango, Cristea (min. 77, Bogoș), Boycheva, Iordăchiuși, Istrate (min. 87, Dincă), Bălăceanu (min. 67, Tabur), Chiper (min. 87, Craiovan).
Titlul de campioană vine după un sezon de invidiat, în care Farul nu a pierdut niciun meci din cele 22 disputate până acum.
Farul este calificată și în semifinalele Cupei României, unde de asemenea are ca obiectiv câștigarea trofeului. 
Taguri
Articolul anterior Sondaj electoral comandat de „Cuget Liber“. Pe cine vor românii președinte? George Simion și Crin Antonescu, umăr la umăr, Nicușor Dan vine tare din urmă!
Articolul următor Anunț CT BUS! Se înregistrează întârzieri pe liniile 44, 5b și 5-40

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei