Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Hermannstadt învinge la Galaţi şi trece pe primul loc în play-out

de Mircea GHIȚĂ Luni, 05 Mai 2025 111 < 1 min citire
Hermannstadt învinge la Galaţi şi trece pe primul loc în play-out
FC Hermannstadt a învins-o pe Oțelul Galați cu scorul de 2-1 (0-1), duminică seara, în deplasare, într-un meci din etapa a șaptea a fazei play-out a Superligii de fotbal.
Oțelul a deschis scorul prin belgianul Sami Bourard (22), după o minge respinsă în el de portarul Cătălin Căbuz.
Sibienii au întors rezultatul în repriza secundă, prin două goluri marcate în decurs de trei minute. Italianul Alessandro Murgia (60) a egalat în urma unui carambol, iar fundașul portughez Tiago Goncalves (62) a reușit golul victoriei, după o centrare a lui Murgia.
Oțelul venea după cinci victorii fără gol primit. FC Hermannstadt are două egaluri și două victorii în ultimele patru etape, astfel că a revenit pe primul loc în play-out. În sezonul regulat, în meciurile directe, gazdele au câștigat cu 1-0.
Taguri
Articolul anterior Faristul Luca Băsceanu, în atenţia celor de la FCSB
Articolul următor Sute de echipaje ale Jandarmeriei Mobile „Tomis” au fost la datorie în minivacanța de 1 Mai

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei