Echipa de juniori B de la FC Farul (jucători născuți în anul 1992 și mai tineri; antrenor, Eugen Șovăilă) a debutat cu o înfrângere categorică, 0-4 cu Dinamo, ieri, la Pitești, la turneul zonal al Campionatului Național. "În ciuda scorului mare, echipa a jucat bine, însă a primit golurile extrem de ușor", a decla-rat, pentru "Cuget Liber", Ion Constantinescu, șeful Academiei de Fotbal a Farului.
- Publicitate -
Astăzi, de la ora 11,45, "marinarii" mici susțin al doilea meci din grupă, cu FC Argeș, echipă care a trecut cu 2-1 de Dinamo în prima partidă.
O altă grupă de juniori a Farului, cei născuți în anul 1996 (antrenor, Mihai Turcu), a jucat două meciuri la faza de zonă de la Iași, 1-0 cu FC Vaslui și, aseară, cu Steaua.
Și echipa pregătită de Ion Constantinescu, Farul 1994, este calificată la faza de zonă, unde va evolua între 21 și 23 iunie.