Liverpool sosește în România astăzi, la ora 20, pe Aero-portul Băneasa - "Aurel Vlaicu", pentru partida cu Unirea Urziceni, programată, mâine, de la ora 20 (în direct la PRO TV), pe stadionul Steaua, în manșa secundă a 16-imilor de finală ale Europa League.
- Publicitate -
Formația engleză nu va efectua antrenamentul oficial. În schimb, tot astăzi, la ora 21,15, oficialii "cormoranilor" vor susține o conferință de presă, la hotelul "Radisson".
Întâlnirea cu presa a Unirii Urziceni va avea loc cu trei ore înaintea englezilor, la stadionul Steaua, acolo unde, începând de la ora 19, se va desfășura antrenamentul oficial.
În tur, campioana României a fost învinsă cu scorul de 0-1 (0-0), prin golul lui Ngog, din minutul 81.