Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Micii şahişti constănţeni, la Naţionalele pe echipe mixte de la Covasna

de Sorin MIHALACHE Vineri, 28 Octombrie 2022 226 < 1 min citire
Micii şahişti constănţeni, la Naţionalele pe echipe mixte de la Covasna
Tinerii şahişti de la CSM Constanţa participă, în acest week-end, la întrecerile Campionatului Naţional pentru echipe mixte de copii şi juniori „Elisabeta Polihroniade”.
Turneul este găzduit de Complexul Balnear „Cerbul” Covasna şi include partide la categoriile de vârstă U8, U10, U12 şi U14.
XXX
Timp de o săptămână, la Geoagiu-Băi, s-a desfăşurat cea de-a patra etapă a Grand Prix România 2022 la şah. 40 de participanţi reprezentând 11 naţiuni au luptat pentru primul loc, premiat cu 5.000 de euro. În paralel, s-a disputat şi Turneul B, dedicat jucătorilor cu ELO
Fondul total de premiere a fost de 105.000 de lei.
Etapa a patra a Grand Prix România a fost organizată de Federaţia Română de şah în parteneriat cu Consiliul Judeţean Hunedoara.
Iată-i pe câştigătorii rundei şi premiile încasate: Vitaliy Bernadskiy (Ucraina) - 25.000 de lei; Misratdin Iskandarov (Azerbaidjan) - 15.000 de lei; Mircea Pârligras (România) - 10.000 de lei.
Foto: Facebook / Federaţia Română de Şah / FIDE
Taguri
Articolul anterior Pieţele agroalimentare din Constanţa, dar şi parcurile Ţara Piticilor – program nou de funcţionare
Articolul următor Fotbal / Probleme în atacul Farului! Louis Munteanu, indisponibil pentru meciul cu FC U Craiova

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei