Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Oil Terminal a promovat în Liga a III-a

de Marian BOCAI Joi, 18 Iunie 2009 389 < 1 min citire
Oil Terminal a promovat în Liga a III-a
Dumitru Sărăcin
Câștigătoarea Ligii a IV-a constănțene la fotbal, Oil Terminal (antrenor, Dumitru Sărăcin), a promovat, ieri, în Liga a III-a, după ce a învins cu 3-2 la baraj Abatorul Slobozia (campioana județului Ialomița), meci disputat la Călărași.
Autorii golurilor constănțenilor, care au condus cu 3-0, au fost Bădică (min. 10), Cristache (min. 20) și Tănase (min. 30, din penalty). La pauză, a fost 3-1, iar în partea secundă Abatorul a relansat meciul, când a punctat pentru 3-2, dar Oil Terminal a reușit până la final să păstreze diferența de un gol care i-a adus promovarea.
"Ne-am confruntat cu o echipă bună, cu experiență. După cum mă așteptam, am avut meci greu, care ne-a făcut însă victoria mai frumoasă", a declarat, pentru "Cuget Liber", Dumitru Sărăcin.
Oil Terminal a folosit jucătorii: Al. Sărăcin - Grigore (min. 80, Mujdei), Cristache, Ilie, David - Bârgău, Bădică (min. 62, Roman), M. Nicolae, Tănase (min. 70, Șișu) - Ciocănel, Chelariu (min. 63, Costache).
Taguri
Articolul anterior Noii directori ai deconcentratelor constănțene, avertizați cu "toleranța zero"
Articolul următor Unirea Urziceni bate bine și pe plajă

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei