Olga Didilescu va arbitra la Olimpiada de la Beijing

de Marian BOCAI Vineri, 02 Noiembrie 2007 968
Constănțeanca Olga Didilescu, antrenoare de gimnastică la CSS 1 - Farul și arbitru internațional, va oficia în cea de-a doua calitate și la Jocurile Olimpice de la anul, de la Beijing. De-a lungul carierei, Olga Didilescu a arbitrat la toate marile competiții internaționale, iar ultima Olimpiadă la care a luat parte a fost cea de la Sydney, din anul 2000. Gimnasta Rodica Iurea, aproape de podiumul Naționalelor Gimnasta Rodica Iurea, de la CSS 1 - Farul, a evoluat cel mai bine dintre sportivele constănțene la Campionatul Național individual al junioarelor de la Focșani. Rodica s-a clasat pe locul patru la paralele și pe cinci la bârnă și individual compus, la nivelul V. Bianca Bișinicu (nivelul III) a fost a opta la sol și sărituri și s-a clasat pe 12 la individual compus, acolo unde, tot la nivelul III, Alina Dima a ocupat locul 19, iar Andreea Neagu - 20. Fetele sunt pregătite de Olga Didilescu, Petruța Caraivan, Mirela Szemerjai, Camelia Voinea Maneca și Florin Uzum.