Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Pavel și Tecău, eliminați de la Roland Garros de gemenii Bryan

de Sorin MIHALACHE Luni, 01 Iunie 2009 511 < 1 min citire
Perechea Andrei Pavel / Horia Tecău (România) a ratat calificarea în turul trei al probei de dublu din cadrul Roland Garros-ului, al doilea turneu de Grand Slam al anului, competiție dotată cu premii în valoare totală de 16 milioane de euro.
În runda secundă, tenismenii constănțeni au fost învinși, scor 1-6, 4-6, de americanii Bob și Mike Bryan, gemenii yankei fiind creditați cu șansa a doua la trofeu. Pentru prezența în această fază, Pavel și Tecău au primit 7.100 de euro.
Nici Victor Hănescu n-a trecut cu bine de week-end. Cap de serie nr. 30, românul s-a oprit în optimi, fiind eliminat de pe zgura pariziană de chilianul Fernando Gonzalez, al 12-lea favorit al probei individuale masculine. Ieri, sud-americanul s-a impus clar, în trei seturi, scor 6-2, 6-4, 6-2.
La rândul său, perechea Monica Niculescu (România) / Vania King (SUA, nr. 13) a fost eliminată, sâmbătă, în turul trei al Internaționalelor Franței, după ce a fost învinsă de dublul Cara Black (Zimbabwe) / Liezel Huber (SUA, nr. 1), scor 5-7, 1-6.
Taguri
Articolul anterior Nou pe CugetLiber.ro
Articolul următor Hârâci și Sebe au luat aur pe echipe în Polonia

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei