Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Rapid și Concordia se luptă pentru un loc în Liga I

de Andrei ALDEA Luni, 08 Iulie 2013 77 < 1 min citire
Echipele Rapid București și Concordia Chiajna vor disputa un meci de baraj, pe teren neutru, pentru a stabili care este a 18-a echipă ce va evolua în sezonul viitor în Liga I, a decis, sâmbătă, Comitetul Executiv al Federației Române de Fotbal. 
Barajul se va desfășura într-un singur meci, pe 13 iulie, la Ploiești (ora 21.00), a anunțat președintele FRF, Mircea Sandu. 
Rapid a terminat pe locul 9 în ediția trecută de campionat, dar nu a primit licența pentru sezonul viitor al Ligii I, în timp ce Concordia a fost prima echipă de sub linia retrogradării (locul 15). 
Universitatea Cluj, care inițial nu primise licența pentru sezonul viitor al Ligii I, a câștigat apelul înaintat la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) de la Lausanne și va putea juca în Liga I.
Taguri
Articolul anterior Săgeata Năvodari, înfrângere în fața ungurilor de la Lombard Papa
Articolul următor Aerul condiționat, pericol pentru sănătate?

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei