Duminică, 07 Iunie 2026

Simona Halep a pierdut în fața lui Angelique Kerber, la Turneul Campioanelor

de Cuget Liber Marţi, 25 Octombrie 2016 199 < 1 min citire
Simona Halep a pierdut în fața lui Angelique Kerber, la Turneul Campioanelor
Jucătoarea română de tenis Simona Halep a fost învinsă, marți, de jucătoarea germană Angelique Kerber, într-o partidă din Grupa Roșie a Turneului Campioanelor de la Singapore, informează Agerpres.
Cele două jucătoare au mers un timp cap la cap în primul set. Simona Halep a condus cu 4-3, dar Kerber, principala favorită a competiției, a câștigat următoarele trei game-uri și și-a adjudecat setul. Jucătoarea germană a controlat clar setul 2, pe care l-a câștigat cu 6-2.
Meciul a durat o oră și 22 de minute. Bilanțul întâlnirilor dintre Halep și Kerber este acum egal, 4-4.
Simona Halep este în acest moment pe locul 2 în Grupa Roșie. Ea a câștigat duminică primul meci, 6-2, 6-4 cu americanca Madison Keys. În ultimul său meci din Grupa Roșie, românca o va întâlni pe Dominika Cibulkova (Slovacia), locul 8 WTA și a șaptea favorită. Kerber are acum două victorii din tot atâtea meciuri în Grupa Roșie și este lider, după ce duminică a învins-o în trei seturi, 7-6 (5), 2-6, 6-3, pe Dominika Cibulkova.
Taguri
Articolul anterior Ploi slabe și maxime de 12 grade Celsius, astăzi, la Constanța
Articolul următor Stațiunea Mamaia, fără curent electric!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei