UPDATE. EURO 2024 / România, învinsă de Belgia cu 2-0

de Alina DRACOPOL Sâmbătă, 22 Iunie 2024 611
De la 22:00, ora României, pe RheinEnergieStadion din Koln, echipa națională dispută azi al doilea meci din grupa E la EURO 2024. După un 3-0 istoric în fața Ucrainei, tricolorii întâlnesc Belgia!
Echipa de start a României cu Belgia:
Niță – Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu – M. Marin – Man, Stanciu, R. Marin, Mihăilă – Drăguș
Echipa de start a Belgiei:
Casteels – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate – Onana – Lukebakio, Tielemans, De Bruyne, Doku – Lukaku
Sursa preluare foto: prosport.ro

Update. Belgia – România 1-0
A marcat: Tielemans '2
Update. Pauză la Koln! Belgia o conduce pe România, 1-0, la capătul unei reprize controlate în totalitate de selecționata lui Tedesco! „Tricolorii” au început meciul modest, primind gol încă din minutul 2. Am contat rareori în ofensivă, iar ocaziile cele mai însemnate le-au aparținut tot belgienilor, scrie gsp.ro

Min.80: Este gol!  Belgienii își majorează avantajul, marchează prin De Bruyne cu zece minute înainte de final. Defensiva noastră l-a scăpat din vedere pe mijlocașul lui City, care s-a „descotorosit” de Drăgușin și l-a învins pe Niță, scrie gsp.ro
FINAL DE MECI! Naţionala României a fost învinsă de selecţionata Belgiei cu scorul de 2-0 (1-0), sâmbătă seara, pe Cologne Stadium din Koln, în Grupa E a Campionatului European de fotbal - EURO 2024, găzduit de Germania.