UPDATE / Tenis: Simona Halep, învinsă de Elina Svitolina în finala turneului WTA de la Roma

de Cuget Liber Duminică, 21 Mai 2017 144
Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul patru mondial, a fost învinsă de ucraineanca Elina Svitolina cu 4-6, 7-5, 6-1, duminică, în finala turneului WTA de la Roma, dotat cu premii totale de 2.775.745 dolari.
Svitolina (22 ani, 11 WTA) s-a impus după două ore și 7 minute de joc în fața Simonei Halep (25 ani), cap de serie numărul șase. Svitolina are cel mai bun bilanț din circuit în acest an, 31 de victorii, 6 eșecuri.
xxx
Simona Halep joacă în finala turneului WTA de la Roma, contra Elinei Svitolina (11 WTA).

În aceste momente, scorul este 5-4 pentru Simona.

UPDATE - Halep - Svitolina 6-4, 0-0 în marea finală de la Roma. Simona câștigă setul, dar primește îngrijiri medicale după un moment de panică!

UPDATE - Halep - Svitolina 6-4, 1-2 în marea finală de la Roma. Simona are probleme după ce a făcut entorsă în primul set!

UPDATE - Svitolina 6-4, 3-3 în marea finală de la Roma. Ghinion teribil: Simona face entorsă, dar egalează în setul secund!