Victoria Brănești era să dea lovitura la Galați

de Marian BOCAI Sâmbătă, 13 Noiembrie 2010 302
Primul meci din etapa a 15-a a Ligii 1 la fotbal, Oțelul Galați - Victoria Brănești, s-a jucat vineri și s-a încheiat la egalitate, 1-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 36, prin Avram, iar oțelarii au reușit egalarea in extremis, în primul minut de prelungiri, prin Pena. Cealaltă partidă de vineri din Liga 1, FC Vaslui - Astra Ploiești, s-a încheiat de asemenea cu o surpriză, oaspeții reușind să scoată și ei un punct, în urma scorului de 0-0. Programul celorlalte confruntări: sâmbătă, 13 noiembrie: U Cluj - Pandurii Tg. Jiu (ora 14, în direct la GSP TV), Unirea Urziceni - FC Timișoara (17, Digi Sport), FC Brașov - Sportul Studențesc (19, GSP TV); duminică, 14 noiembrie: FCM Tg. Mureș - Rapid (14, Digi Sport), Steaua - Gaz Metan Mediaș (17, Antena 1), Dinamo - U Craiova (19,45, Digi Sport); luni, 15 noiembrie: Gloria Bistrița - CFR Cluj (20,30, GSP TV). Clasament: 1. Oțelul - 33p, 2. FC Timișoara - 28p, 3. Rapid - 26p, 4. FC Vaslui - 25p, 5. Dinamo - 23p, 6. Steaua - 22p, 7. Gaz Metan - 22p, 8. U Craiova - 19p, 9. CFR Cluj -19p, 10. U Cluj - 18p, 11. Astra - 17p, 12. Brănești - 17p, 13. Tg. Mureș - 15p, 14. Gloria Bistrița - 13p, 15. Pandurii - 13p, 16. FC Brașov - 13p, 17. Urziceni - 13p, 18. Sportul - 10p.