Vlas ia câte patru goluri și la Viitorul

de Marian BOCAI Luni, 11 Octombrie 2010 692
Portarul Adrian Vlas nu a scăpat de meciurile în care încasează câte patru goluri nici la Viitorul Constanța. Fost goal-keeper la Farul, Vlas a primit patru în chiar partida sa de debut la Viitorul (un amical cu Unirea Slobozia, câștigat cu 5-4), iar, sâmbătă, a făcut parte, titular integralist, din echipa care a pierdut cu 0-4 (Cârjan 22, 24, Pribac 67, Chelaru 69) confruntarea din fieful Dunării Galați, echipă care a evitat înfrângerea în meciul cu Farul doar cu arbitrii. Este adevărat, Viitorul a jucat sâmbătă mai mult de o repriză cu un om în minus, după ce Păcuraru a primit cartonașul roșu în minutul 39, pentru un fault dur la Popescu, fundașul gazdelor alegându-se cu o entorsă. Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): Vlas - Păcuraru, I. Posteucă, M. Rusu, I. Călin - R. Lupu (31 Banoti), Larie (46 Benzar), Cârstocea - Cristocea, Pantelie (70 Hertu), Chițu (cpt.). Constănțenii au ajuns la cinci meciuri la rând fără victorie în campionat, din 4 septembrie încoace înregistrând trei egaluri și două înfrângeri. După eșecul de la Galați, Viitorul a căzut în clasament de pe cinci pe nouă.