Vineri, 05 Iunie 2026

CSM nu ascultă de Băsescu: Și-a desemnat astăzi conducerea

de Cuget Liber Vineri, 07 Ianuarie 2011 220 < 1 min citire
Noul Consiliu Superior al Magistraturii (CSM) și-a desemnat astăzi conducerea, deși președintele Traian Băsescu a cerut ca alegerile să fie amânate. Președintele CSM este judecătorul Horațius Dumbravă, de la Curtea de Apel Târgu-Mureș. Procurorul George Bălan, de la Parchetul Curții de Apel București, a fost ales vicepreședinte al Consiliului.
Pentru candidatura lui Dumbravă au fost exprimate 15 voturi "pentru", 3 voturi "împotrivă", iar un vot a fost declarat nul.
Pentru candidatura lui George Bălan au fost exprimate 18 voturi "pentru", în timp ce un vot a fost declarat nul. Bălan a fost singurul candidat pentru funcția de vicepreședinte al CSM.
Informează www.realitatea.net
Taguri
Articolul anterior Mărfuri contrafăcute în valoare de un milion de euro, descoperite în Portul Constanța
Articolul următor Declarația unică poate fi depusă începând cu 7 februarie 2011

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei