Duminică, 07 Iunie 2026

Tânărul în casa căruia a fost găsită o jumătate de kilogram de canabis, arestat pentru 20 de zile

de Camelia MIU - MITRIC Miercuri, 02 Februarie 2011 238 < 1 min citire
Magistrații de la Tribunalul Constanța au dispus arestarea pentru o perioadă de 20 de zile a lui Romulus Stan, de 25 de ani, din Constanța, pentru comiterea infracțiunii de trafic de droguri.
El a fost reținut, ieri, de ofițerii Brigăzii de Combatere a Crimei Organizate Constanța - Serviciul Antidrog, după ce la domiciliul său a fost descoperită cantitatea de aproximativ o jumătate de kilogram de canabis, porționată în 455 de pliculețe. Procurorii DIICOT susțin că, pe piață, fiecare doză se vindea cu suma de 50 de lei.
Dacă în fața ofițerilor BCCO, Stan a declarat că drogurile le avea din Grecia, procurorilor de la DIICOT el le-a spus că le-ar fi adus din Cehia… Procurorii urmează să verifice însă ambele variante și să vadă care este cea reală.
Taguri
Articolul anterior Finanțele se împrumută mai mult de pe piața internă
Articolul următor Campanie de recrutare a absolvenților de liceu pentru sistemul penitenciar

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Ultima ora

Ultima oră

Titlurile zilei