Duminică, 07 Iunie 2026

S-a îngrășat 5o de kilograme ca să nu fie prins. Polițiștii l-au arestat în Bulgaria

de Cuget Liber Sâmbătă, 02 Martie 2019 204 < 1 min citire
S-a îngrășat 5o de kilograme ca să nu fie prins. Polițiștii l-au arestat în Bulgaria
Unul dintre cei mai căutați traficanți spanioli de droguri a fost capturat la 2.400 de kilometri distanță, în Bulgaria.
E un succes important al poliției iberice, care-l căuta de șase ani. Cu ajutorul colegilor bulgari, ofițerii spanioli au reușit să-i dea de urmă cu puțin timp înainte ca traficantul să fugă în Venezuela. Călătorea cu acte false și era tot timpul înarmat.
A sperat mereu că va scăpa de poliție și a făcut tot posibilul să-și schimbe înfățișarea, inclusiv să se îngrașe cu 50 de kilograme.
Individul făcea parte dintr-o grupare care introducea în Europa cantități mari de cocaină adusă din America de Sud.
Fugarul - desemnat cu inițialele J.S.A - a jucat un "rol fundamental într-o organizație criminală periculoasă care se ocupa cu aducerea în Spania și în restul Europei a unor mari cantități de cocaină provenind din America de Sud dar cu spalarea de bani", a precizat Garda Civilă spaniolă.
Taguri
Articolul anterior HC Dobrogea Sud Constanța, victorie de senzație în Spania, după un final dramatic
Articolul următor Un copil de 3 ani a fost lovit de tren, în gară

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei