Un bărbat îmbrăcat ca un ninja a atacat două polițiste cu o sabie katana în nord-vestul Franței, după ce a accidentat o mașină furată în timpul unei urmăriri a poliției.Bărbatul deghizat în ninja, care a accidentat o mașină furată într-o benzinărie din Tourlaville, la periferia orașului Cherbourg, a sărit din mașină, a fluturat o katana și s-a năpustit asupra celor două polițiste care au pornit în urmărire sa.
- Publicitate -
Polițistele au fost lovite de către făptaș, înainte ca acesta să fie împușcat de un al treilea ofițer care a tras din interiorul mașinii de poliție de la distanță aproape de moarte.
Potrivit
Realitatea.net ofițerul a tras trei focuri de armă care l-au lovit pe ninja în abdomen și i-au permis acestuia să fie imobilizat.
Bărbatul a fost transportat la spital în stare gravă, alături de cele două polițiste ale căror răni nu sunt considerate grave.