Duminică, 07 Iunie 2026

TRAGEDIA ZILEI! Un jurnalist constănțean s-a stins la doar 32 de ani. „Nimeni nu este de neînlocuit. În afară de tine”

de Simona ANGHEL Miercuri, 01 Februarie 2023 102737 1 min citire
TRAGEDIA ZILEI! Un jurnalist constănțean s-a stins la doar 32 de ani. „Nimeni nu este de neînlocuit. În afară de tine”
Mesajele de condoleanțe nu contenesc de azi dimineață, de la aflarea veștii că Rodica Mitu, redactor șef adjunct DC News, absolventă a Liceului Teoretic „Nicolae Bălcescu” din Medgidia și a Universității „Ovidius” a încetat din viață la doar 32 de ani.
Un impresionant In Memoriam i-au dedicat colegii de la DC News.
„Nimeni nu este de neînlocuit. În afară de tine
Așa va spune oricine a cunoscut-o. Era doar lumină în jurul ei. Nu avea nicio poză în care să nu zâmbească. Niciuna. Rodica Mitu nu a mers niciodată. S-a născut cu o boală care nu-i permitea să meargă. Dar alerga, cu mare bucurie, spre oricine avea o problemă. Nu există problemă să i-o spui și să nu te ajute cu un sfat. Scaunul cu rotile nu a făcut-o niciodată dependentă. „Independent” n-are grad de comparație, dar în cazul Rodicăi este permis: Rodi a noastră de la DC News era cel mai independent om.
Rodi de la DC News era mâna mea dreaptă. Era capul limpede al site-ului. Nu exista să pună o virgulă prost. Iar când scria, o făcea cu tot sufletul. Și scria despre orice. Și o făcea bine. Nu era subiect să i-l dai și să-ți spună că nu știe să-l facă”, scrie Anca Murgoci, redactor lef DC News.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
Taguri
Articolul anterior Ce echipă va fi încoronată în acest sezon campioană în Bundesliga?
Articolul următor Campionatele Mondiale de la St. Moritz / Andreea Grecu, pe locul 14 în proba feminină de monobob

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei