Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Un avion a lovit o mașină, pe autostradă! Un mort și mai mulți răniți

de Cuget Liber Duminică, 03 Aprilie 2016 92 < 1 min citire
Un avion a lovit o mașină, pe autostradă! Un mort și mai mulți răniți
Un avion ușor a lovit o mașină, în timpul unei aterizări forțate pe o autostradă din statul american California, o persoană din autovehicul murind, iar alte cinci fiind rănite în incident, informează Fox News.
Avionul ușor, de tip Lancair IV, a avut probleme tehnice și a aterizat forțat pe Autostrada 15, în zona Pala Mesa / Fallbrook, în comitatul californian San Diego.
În momentul aterizării forțate, avionul a lovit un autovehicul, care a suferit daune majore. Conform informațiilor preliminare ale anchetei, autoturismul era oprit pe autostradă în momentul în care a fost lovit de avionul care ateriza. Se pare că șoferul oprise pa banda de urgență pentru a vorbi la telefon.
O femeie în vârstă de 38 de ani din autoturism a decedat în accident, scrie realitatea.net
Taguri
Articolul anterior Informație de ultim moment privind zborul MH370 al Malaysia Airlines
Articolul următor Alina Gorghiu, despre candidatura lui Băsescu la Primăria Capitalei: "Nu cred că mai e cazul..."

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Actualitate

Ultima oră

Titlurile zilei