Duminică, 07 Iunie 2026

Concert cu scop caritabil, pentru modernizarea Teatrului "Oleg Danovski"

de Simona ANGHEL Vineri, 29 Aprilie 2016 241 < 1 min citire
Concert cu scop caritabil, pentru modernizarea Teatrului "Oleg Danovski"
Duminică, 8 mai, ora 19, la Teatrul Național de Operă și Balet "Oleg Danovski", Spitalul privat Isis, împreună cu Pangeea și "Fii donator de zâmbete!", organizează spectacolul caritabil "Răpirea din Serai", organizat cu scopul de a strânge fonduri pentru modernizarea Teatrului Național de Operă și Balet "Oleg Danovski".
"Proiectul «Oameni de Valoare pentru Constanța» încurajează promovarea culturii și vă lansează această invitație, un îndemn de reconstrucție morală. Inițiativa noastră este fundamentată de nevoia de culturalizare a societății pe care ne-o dorim în continuă dezvoltare. Dacă doriți să faceți parte din schimbare, acum este momentul să vă convingeți că aveți această putere", a declarat Andreea Hahui, reprezentant Spitalul privat Isis.
"Răpirea din Serai" este spectacolul care deschide seria evenimentelor caritabile menite să strângă fonduri pentru modernizarea Teatrului "Oleg Danovski".
Organizatorii încurajează promovarea culturii și lansează invitația de a sprijini acest demers. 
Taguri
Articolul anterior Auchan, acționat în instanță de o constănțeancă infestată cu salmonella
Articolul următor Proiecție specială la Cinema Cityplex - Tomis Mall

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei