Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Daniel Funeriu nu vrea să-l ajute pe Liviu Pop

de Simona ANGHEL Luni, 21 Mai 2012 284 < 1 min citire
Astăzi, Liviu Pop, ministrul interimar al Educației, organizează o întâlnire cu foștii miniștri ai Educației - Daniel Funeriu, Cătălin Baba și Ioan Mang -, pentru a-i consulta în legătură cu problemele învățământului superior, deoarece mărturisește că nu se prea pricepe la acest capitol. Ministrul interimar i-a invitat pentru stabilirea cifrei de școlarizare și a finanțării universităților.
Până la această oră, un singur fost ministru a anunțat că nu va participa la întâlnire. E vorba despre Daniel Funeriu care a declarat că nu poate discuta "despre viitorul învățământului românesc cu un plagiator", referindu-se la Ioan Mang care a fost implicat într-un scandal cu lucrări științifice ce ar fi fost copiate.
Taguri
Articolul anterior A început bacalaureatul special
Articolul următor Victor Ponta vrea să suspende programul POSDRU. România va pierde miliarde de euro

Comentează știrea

Fonduri UE
21 mai 2012
Fonduri UE

Acum e momentul: In 2012 Fondurile Europene NERAMBURSABILE se Acorda si la noi la fel de Usor ca in statele membre ale Uniunii Europene! Iata cum obtii fonduri europene pentru afacerea ta in doar 2 luni si 17 zile. Aflii mai multe detalii pe site-ul: fondurieuropenenerambursabile.ro

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei