Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Directoarea de la Ovidiu a demisionat

de Simona ANGHEL Joi, 11 Aprilie 2013 743 < 1 min citire
Accidentul petrecut vineri, 5 aprilie, când autoutilitara care transporta patru copii din Ovidiu a intrat în coliziune cu un autoturism Ford a fost pus în discuția consiliului de administrație de ieri al Inspectoratului Școlar Județean Constanța. 
La ședință a participat și prof. Camelia Suciu, directorul Școlii nr. 2 Ovidiu de unde proveneau cei patru elevi care se îndreptau către o fabrică de pâine, în cadrul proiectului "Școala altfel". Aceasta regretă enorm cele întâmplate, după cum a transmis inspectorul general Răducu Popescu. Motiv pentru care a decis să demisioneze din funcția de director, rămânând în continuare cadru didactic al aceleiași instituții de învățământ.
Taguri
Articolul anterior Cum au liber elevii de 1 Mai și Paști
Articolul următor Doru Octavian Dumitru face show în orașul… tău

Comentează știrea

profesor
11 aprilie 2013
demisie

In orice tara civilizata , intr-o asemenea situatie , primii care isi dau demisia sunt sefii adica inspectorul general , care raspunde nemijlocit de tot ceea ce coordoneaza. DEMISIA , IMPOSTORULE , RADUCU POPESCU !

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei