Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Elevii din Medgidia au alinat sărăcia semenilor

de Simona ANGHEL Miercuri, 25 Noiembrie 2015 193 < 1 min citire
Elevii din Medgidia au alinat sărăcia semenilor
Elevii voluntari ai Liceului Tehnologic "Dragomir Hurmuzescu" Medgidia, sub coordonarea prof. Ionela Cojocariu, au colectat legume, fructe și alimente neperisabile în cadrul campaniei sociale "Săptămâna legumelor și fructelor donate", care face parte din cadrul Strategiei Naționale de Acțiune Comunitară.
Scopul acestei activități de voluntariat este sensibilizarea tinerilor și adulților cu privire la dificultățile zilnice cu care se confruntă semenii mai puțin norocoși.
Elevii voluntari care au popularizat campania la nivelul instituției de învățământ și la nivelul comunității locale au reușit să colecteze legume, fructe și produse alimentare care au fost donate către șase elevi cu situație financiară precară, precum și bătrânilor nevoiași din municipiul Medgidia. 
Taguri
Articolul anterior FILMMIC - argument pentru educație, la Liceul "Traian"
Articolul următor Nașterea prin cezariană, o alegere personală sau o necesitate?

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei