Sâmbătă, 06 Iunie 2026

La Teatrul de Stat se reia spectacolul "Escrocii"

de Simona ANGHEL Marţi, 22 Octombrie 2013 182 < 1 min citire
La Teatrul de Stat se reia spectacolul "Escrocii"
Sâmbătă, 26 octombrie, și duminică, 27 octombrie, de la aceeași oră 19, pe scena Teatrului de Stat din Constanța se va relua ultima premieră, cea a spectacolului "Escrocii", o comedie de Robert Lamoureux, în traducerea Georges Dorosenco și regia, adaptarea și ilustrația muzicală semnate Bogdan Caragea.
În distribuție: Nina Udrescu, Luiza Sarivan, Adrian Dumitrescu, Dan Cojocaru, Liviu Manolache, Bogdan Caragea, Alexandru Mereuta, Gelu Ciobanu, Alice Safta, Izabela Bumbac, Georgiana Bumbac, Cristiana Nițu.
Biletele și invitațiile pentru spectacolul de sâmbătă, 5 octombrie, ora 19, sunt valabile pentru spectacolul de sâmbătă, 26 octombrie, ora 19, iar cele pentru spectacolul de duminică, 6 octombrie, ora 19, sunt valabile pentru spectacolul de duminică, 27octombrie, ora 19. 
Taguri
Articolul anterior ENEL. Află aici în ce zone din Constanța se oprește curentul electric, mâine
Articolul următor Concert în premieră în România, la Teatrul "Oleg Danovski"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei