Vineri, 05 Iunie 2026

Meci de baschet în scopuri caritabile

de Simona ANGHEL Vineri, 25 Noiembrie 2011 385 < 1 min citire
Luni, 28 noiembrie, începând cu ora 17,45, Liceul Teoretic "Ovidius" găzduiește în sala de sport un meci caritabil între actualii și foștii jucători de baschet ai liceului.
Evenimentul are ca scop strângerea de fonduri în vederea sprijinirii financiare a elevului Mihai Alexandru Riciu, din clasa a IX-a A, fonduri necesare unei operații costisitoare de transplant osos la o clinică din Germania.
Competiția sportivă reunește cadre didactice, elevi și suporteri care susțin cele două echipe dar și pe Mihai Alexandru Riciu în greaua încercare prin care trece.
"Va fi un meci emoționant atât pentru juniori care iau parte la un eveniment atât de important, cât și pentru seniori care se întorc să joace acasă. Oricum, meciul de luni va fi un adevărat spectacol", a decla-rat prof. Gabriel Mușat, antrenorul echipei de baschet a liceului. 
Taguri
Articolul anterior Liceenii de la "Decebal" au oferit mere contra țigări
Articolul următor Sărbătoarea Grădiniței "Lumea poveștilor"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei