Sâmbătă, 06 Iunie 2026

"Random Charity" - Caritate fără motiv

de Simona ANGHEL Joi, 30 Aprilie 2015 168 < 1 min citire
"Random Charity" - Caritate fără motiv
Reprezentanții Consiliului Județean al Elevilor Constanța s-au deplasat în comuna Pecineaga cu scopul de a dona celor patru copii crescuți de bunicii lor alimentele necesare.
Aceste produse au fost achiziționate din banii strânși în urma spectacolului "Random Charity" la care mai mulți elevi din mai multe licee din județul Constanța au performat pe scena de la Colegiul Național de Arte "Regina Maria" cu scopul de a aduna un public cât mai larg pentru a strânge donații pentru acești copii.
Suma strânsă în urma spectacolului a fost de 1.500 de lei dintre care de 850 s-au cumpărat alimente și restul de bani a fost donat Mariei, o fetiță de un an din Mangalia care suferă de deficit vizual cortical.
Reprezentanții CJE au fost puternic impresionați de aceste două cazuri, și în parteneriat cu Asociația "Salvează România acum" vor mai organiza proiecte pe viitor pentru acești copii și nu numai. 
Taguri
Articolul anterior Imagini emoționante! Miracolul de sub ruine / Copil de patru luni, salvat de sub dărămături
Articolul următor Băsescu: "Poziția exprimată de CSM m-a revoltat"

Comentează știrea

rodica
30 aprilie 2015
proiect

Tot ceea ce dăruim se întoarce mai devreme sau mai târziu la noi. Asta scrie celebrul Bob Proctor în cartea "Te-ai născut bogat". Căutăm urgent colaboratori part-time care vor să câștige bani în timpul liber, într-un proiect unic la nivel mondial. Oferim contract de comision. Pentru mai multe detalii, trimiteți mesajul PROIECT la adresa de email: [email protected]

Alte știri din sectiunea Cultură-Educație

Ultima oră

Titlurile zilei