Camera de Comerț, Industrie, Navigație și Agricultură Constanța (CCINA) este, săptămâna aceasta, gazda unui eveniment foarte important pentru mediul de afaceri din sud - estul țării. Instituția, prin Enterprise Europe Network (EEN) și Oficiul Teritorial pentru Între-prinderi Mici și Mijlocii și Coope-rație Constanța organizează o consultare cu reprezentanții Camerelor de Comerț si Industrie din Re-giunea Sud - Est, ai patronatelor și ai altor asociații de afaceri, precum și cu întreprinzătorii interesați, pentru a se realiza identifi-carea, colectarea și sistematizarea de propuneri pentru modificarea Legii 346/2004, precum și a altor propuneri de soluționare a problemelor cu care se confruntă mediul de afaceri din Regiunea de Dezvoltare Economica 2 Sud - Est.
- Publicitate -
Evenimentul are loc vineri, 15 iunie, începând cu ora 11.00.
Firmele constănțene interesate să ia parte la consultare trebuie să confirme participarea până joi, 14 iunie.
Reamintim că Ministerul Eco-nomiei, Comerțului și Mediului de Afaceri a lansat, începând cu data de 14 mai, procesul de dezbatere publică a proiectului de modificare și completare a Legii 346/2004 privind stimularea înființării și dezvoltării întreprinderilor.
Toate informațiile necesare (forma actuală a legii și propunerile de modificare) pot fi consultate la această oră pe site-ul Agenției pentru Implementarea Proiectelor și Programelor pentru IMM-uri.