Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Agenții economici sunt invitați să participe la proiectul Made in Romania

de Ion TIȚA-CĂLIN Vineri, 19 Ianuarie 2018 139 < 1 min citire
Agenții economici sunt invitați să participe la proiectul Made in Romania
Bursa de Valori București (BVB) și partenerii săi au anunțat începutul etapei de nominalizare a celei de-a doua ediții a proiectului Made in Romania. Până pe data de 31 ianuarie, antreprenorii români, precum și angajații din companii românești inovatoare, sunt invitați să depună nominalizările utilizând site-ul dedicat proiectului: www.bvbleague.ro.
Aflat la a doua ediție, Made in Romania este un proiect unic care își propune să identifice și să promoveze companiile inovatoare românești. În cursul anului 2018, următorii parteneri vor sprijini derularea proiectului: Grupul Banca Transilvania, consultanții de management Horváth & Partners, auditorul Mazars, firma de avocatură NNDKP și brokerul de retail Tradeville.
În prima ediție a proiectului au fost descoperite 166 de companii cu perspective excelente de creștere. 
Proiectul se va desfășura similar primei ediții și va fi organizat în trei etape: nominalizări, stabilirea unei liste scurte și selecția celor 15 companii finaliste. 
Taguri
Articolul anterior Leul câștigă la euro și dolar, dar pierde la franc
Articolul următor Amenzi de peste 23 de milioane de lei pentru 33 de firme de pază

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei