Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Cehii vor să acorde românilor credite de 13 milioane de lei

de Redactor 22 Miercuri, 06 Februarie 2008 431 < 1 min citire
Profi Credit IFN, reprezentanta grupului bancar ceh Profireal Group, și-a manifestat intenția de a acorda în primul an de funcționare pe piața românească volum al creditelor de 13 milioane lei, a anunțat directorul executiv al companiei, Tomas Rosenberger.
"Avem în prezent 31 de consilieri de credit și estimam ca, până la sfârșitul lui 2008, vom dezvolta o rețea de 1.000 de persoane", a declarat Rosenberger.
Planul de dezvoltare prevede ca, în 2008, Profi Credit să ajungă la 80 de angajați, pentru ca în 2009 să aibă 130 de salariați, iar în 2010 personalul firmei să atingă 140 de angajați. Alături de aceștia se vor mai adăuga și aproximativ 1.500 de consilieri până în 2009.
"Pregătim în momentul de față un nou produs dedicat firmelor mici și mijlocii și PFA-urilor. Acest tip de credit va fi disponibil în a doua parte a anului 2008", a precizat directorul executiv al firmei.
Taguri
Articolul anterior Romania’s social insurance budget should see a surplus starting 2017, official deems
Articolul următor Cine promovează proba la mate e norocos!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei