Joi, 25 Iunie 2026

Diplomați nigerieni, vizită în portul Constanța. Accent pe relațiile comerciale

de Sorin MIHALACHE Joi, 25 Iunie 2026 24 23 sec citire
Diplomați nigerieni, vizită în portul Constanța. Accent pe relațiile comerciale
Ambasadorul Nigeriei în România, Francisca Unekwu Jomomoh, și ambasadorul Nigeriei în Iordania, Faruk Malami Yabo, au vizitat portul Constanța, purtând discuții cu reprezentanții Administrației Porturilor Maritime. La sediul companiei, diplomații nigerieni, însoțiți de oameni de afaceri, au fost primiți de directorul general Mihai Teodorescu.
Discuțiile s-au axat pe potențialul dezvoltării relațiilor bilaterale, cu accent pe relațiile comerciale dintre România și Nigeria. Cele două părți au evaluat oportunitatea deschiderii unei linii regulate dintre porturile nigeriene și portul Constanța. 
Taguri
Articolul anterior Ziua Drapelului Național, sărbătorită și pe faleza municipiului Constanța
Articolul următor Sindicatele ies în stradă, dar profesorii consideră că nu cu proteste simbolice și comunicate se ajunge la rezultate

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei