Duminică, 07 Iunie 2026

Hotelul Golden Rose din Constanţa, scos la vânzare pentru 2,5 milioane de euro

de Sorin MIHALACHE Luni, 16 Decembrie 2024 482 < 1 min citire
Hotelul Golden Rose din Constanţa, scos la vânzare pentru 2,5 milioane de euro
Numeroase active din industria HoReCa de pe litoral sunt scoase, din varii motive, la vânzare. Site-urile de imobiliare sunt pline de anunţuri prin care hoteluri, restaurante sau pensiuni - din Năvodari până în Vama Veche - îşi caută noi proprietari. În unele cazuri, sunt afaceri de succes, predate la cheie, în altele, socotelile n-au ieşit tocmai cum ar trebui, dar sunt şi cazuri în care proprietarii pur şi simplu vor să încaseze şi să trăiască liniştiţi până la sfârşitul vieţii.
Pe lista unităţilor scoase la mezat, se află şi hotelul Golden Rose din Constanţa. Situată în zona Delfinariu, cu vedere către lac, unitatea este clasificată la trei stele, are regim de înălţime parter + patru etaje şi dispune de un total de 20 de camere, fiecare fiind dotată cu mobilier de calitate şi facilităţi moderne.
Restaurantul de la parter are o capacitate de 40 de locuri, iar în parcare se pot „odihni” 16 maşini.
Proprietatea se întinde pe un teren de 600 mp şi beneficiază de o suprafaţă construită desfăşurată de 923 mp, preţul solicitat fiind unul pe măsură: 2,5 milioane de euro. 
Taguri
Articolul anterior Conduceți prudent! Transport agabaritic pe ruta Agigea – Jimbolia
Articolul următor Anişoara Stanciu: „Am avut un an bun, cu realizări”

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei