Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Managerii societăților comerciale sunt destul de optimiști

de Anca CHICU Joi, 28 Iunie 2012 230 < 1 min citire
Managerii societăților comerciale sunt destul de optimiști
Potrivit opiniilor exprimate în luna iunie 2012, de către managerii societăților comerciale, se conturează pentru perioada iunie - august tendință de creștere în sectorul de construcții și comerțul cu amănuntul și creștere moderată în industria prelucrătoare și servicii în raport cu cele trei luni anterioare, conform indicatorului sold conjunctural, au anunțat astăzi reprezentanții Institutului Național de Statistică.
Referitor la estimările din luna iunie în activitatea de construcții, se va înregistra, pentru următoarele trei luni, creștere a volumului producției (sold conjunctural +22%) și a stocului de contracte și comenzi (sold conjunctural +16%).
În ceea ce privește prețurile lucrărilor de construcții, se preconizează creștere moderată a acestora (sold conjunctural +7%).
Taguri
Articolul anterior Mai multe autorizații de construire în sud-estul țării
Articolul următor Logo special Google, dedicat marelui dirijor Sergiu Celibidache | VIDEO

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei