Duminică, 07 Iunie 2026

Nava fluvială de pasageri ”Viking Rinda” a revenit în portul Constanța

de Simona ANGHEL Sâmbătă, 26 Aprilie 2025 239 < 1 min citire
Nava fluvială de pasageri ”Viking Rinda” a revenit în portul Constanța
Nava fluvială de pasageri Viking Rinda revine în portul Constanța cu o nouă serie de turiști. Cei 182 de pasageri sosiți, azi, la Constanța sunt din Statele Unite ale Americii, Australia și Noua Zeelandă.
Croaziera lor începută la Viena se încheie la Constanța, după ce au vizitat orașe dunărene din șapte țări: Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, Bulgaria și România.
Nava Viking Rinda va pleca luni, 28 aprilie, din portul Constanța, spre Viena.
Reamintim că în urmă cu o lună, sâmbătă, 29 martie, aceeași navă deschidea sezonul de croaziere în Portul Constanța.
La bord se aflau atunci 167 de turiști din Statele Unite ale Americii, Australia și Canada, îmbarcați la Viena pentru o croazieră de 14 zile denumită Eastern European Experience.
Taguri
Articolul anterior În Constanța, cele mai puține locuri la concurs pentru viitorii ofițeri și maiștri militari ai MAI
Articolul următor Ziua Internațională a Dansului, celebrată la Constanța

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Economie

Ultima oră

Titlurile zilei