Un bărbat a ajuns la spital după ce a băut clor dintr-o sticlă în care a crezut că se află vin.
- Publicitate -
Iosif Munteanu, în vârstă de 36 de ani, din Constanța, se afla în cursul zilei de vineri la domiciliu și era în stare de ebrietate. La un moment dat, bărbatului i s-a făcut, din nou, poftă de o dușcă, motiv pentru care a început să caute prin deba-raua casei.
El a observat o sticlă de culoare închisă și, fără să știe ce se află înăuntru, a dus sticla la gură.
Imediat, acesta și-a dat seama că nu a băut vin, așa cum credea el, și a alertat membrii familiei, care, la rândul lor, au chemat Ambulanța.
Bărbatul a fost transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, unde medicii au stabilit că nu a suferit leziuni grave.
Cu toate acestea, cadrele medicale au considerat că este necesară internarea lui, numai că individul a dispărut din incinta unității medicale fără acordul doctorilor.