Vineri, 05 Iunie 2026

A încercat să se sinucidă pentru că nu vroia să i se taie piciorul

de Carmen MOCANU Joi, 02 Septembrie 2010 497 < 1 min citire
A încercat să se sinucidă pentru că nu vroia să i se taie piciorul
Un bărbat din Constanța a încercat să se sinucidă după ce medicii i-au spus că ar trebui să i se amputeze un picior din cauza bolii de care suferă.
Nicolae Ianca, de 71 de ani, din Constanța, avea de mai mult timp diabet. În urma complicațiilor, doctorii i-au spus că dacă mai vrea să trăiască ar trebui să i se amputeze piciorul drept. Speriat că ar putea rămâne infirm, bărbatul a decis că este mai bine să termine definitiv socotelile cu viața. El a luat un cuțit, pe care și l-a înfipt în burtă, după care și-a tăiat venele pentru ca suferința să nu fie prea lungă. Când s-a văzut plin de sânge, bătrânul a pus mâna pe telefon și a sunat la 112.
La fața locului a sosit Ambulanța, care l-a transportat la Spitalul Clinic Județean de Urgență Constanța, unde a primit îngrijiri. Medicii spun că bărbatul se află acum în afara oricărui pericol.
Articolul anterior Impactul asupra mediului la CNE Cernavodă
Articolul următor CJC secretizează și identitatea persoanelor care au ocupat posturile publice din cadrul instituției

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei