Sâmbătă, 06 Iunie 2026

A încercat să spargă o casă de amanet. Poliția, pe urmele borfașului

de Sorin HULUBEI Miercuri, 09 Noiembrie 2016 198 < 1 min citire
A încercat să spargă o casă de amanet. Poliția, pe urmele borfașului
Un bărbat este căutat de polițiștii constănțeni, după ce a intrat, în urmă cu câteva zile, în interiorul unei case de amanet, cu intenția de a lua cât mai multe lucruri de valoare și de a se face nevăzut. Planul i-a mers doar pe jumătate, întrucât s-a speriat până să pătrundă în camera în care era ținut aurul și alte materiale de valoare, dar a reușit să plece fără să fie văzut. 
Pare incredibil, dar individul s-a speriat de un zgomot făcut de o bucată de plafon care s-a desprins și a căzut, în timp ce forța ușa pentru a trece în cealaltă cameră. 
Polițiștii constănțeni au deschis un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă de furt, urmând ca, la finalizarea cercetărilor, să fie luate măsurile legale ce se impun. 
Oamenii legii au un cerc de suspecți, iar ancheta este în plină desfășurare. Rămâne de văzut dacă individul a venit singur cu gândul de a prăda casa de amanet, din zona CET, sau dacă mai avea alte persoane care să-l sprijine în tentativa de furt.
Taguri
Articolul anterior Incidente și accidente pe mări și oceane
Articolul următor Compania Națională a Uraniului a primit 47,2 milioane de lei

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei