Duminică, 07 Iunie 2026

Accident mortal provocat de o tânără de 20 de ani care nu s-a asigurat înainte de depășire

de Oana CHIRANA Vineri, 25 Aprilie 2025 3405 < 1 min citire
Accident mortal provocat de o tânără de 20 de ani care nu s-a asigurat înainte de depășire
Un pieton a decedat, iar altul a fost rănit grav după ce au fost accidentați, vineri, de o mașină care a fost proiectată în ei, în urma coliziunii cu un alt autoturism, pe drumul național DN 2F, în localitatea Tisa Silvestri, a informat Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Bacău.
'O tânără în vârstă de 20 ani, din județul Vaslui, a condus un autoturism pe DN 2F, pe direcția de mers Bacău - Vaslui și nu s-ar fi asigurat la efectuarea manevrei de depășire, intrând în coliziune cu un autovehicul aflat deja în depășirea sa. Din impact, autovehiculul condus de un bărbat, de 40 ani, din județul Iași a fost proiectat în doi pietoni de pe marginea din partea stângă a direcției de mers. Un bărbat de 50 ani a decedat, iar femeia de 47 ani a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale', a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bacău, agentul șef adjunct Gabriel Dumitrache.
Niciunul dintre conducătorii auto nu se afla sub influența alcoolului.
Polițiștii continuă cercetările în cadrul unui dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, informează Agerpres.
Taguri
Articolul anterior Vaticanul interzice selfie-urile cu Papa Francisc în sicriu. Mai mulți vizitatori au postat fotografiile online
Articolul următor Sentința Curții de Apel Ploiești care aducea „turul 2 înapoi”, desființată de Înalta Curte

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei