Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Autorii jafului de la o casă de schimb valutar din Cernavodă au fost reținuți

de Sorin HULUBEI Vineri, 04 Martie 2016 266 < 1 min citire
Autorii jafului  de la o casă de schimb valutar  din Cernavodă  au fost reținuți
Polițiștii Serviciului Investigații Criminale, împreună cu polițiști din Cernavodă, au beneficiat de sprijinul Serviciului Operațiuni Speciale Constanța pentru investigații în legătură cu un jaf la o casă de schimb valutar.
Trei suspecți, O.C.I., de 19 ani, A.N.A., de 20 de ani, și D.C.D., de 28 ani, au pătruns într-o casă de schimb valutar în data de 17 ianuarie, de unde au sustras 215.000 lei și 800 euro. Suma a fost recuperată în parte de către polițiști.
Pentru găsirea vinovaților, oamenii legii au efectuat 11 percheziții domiciliare, sub coordonarea procurorului de caz și cu ajutorul luptătorilor Serviciului Acțiuni Speciale și Serviciului Operațiuni Speciale. Cei trei tineri au fost prezentați Judecătoriei Medgidia și vor sta în arest preventiv pentru tâlhărie calificată. 
Taguri
Articolul anterior Gest extraordinar făcut de Horia Tecău
Articolul următor Constănțean cercetat pentru fals și uz de fals

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei