Duminică, 07 Iunie 2026

Bărbatul care le-a omorât pe cele două fete în accidentul dintre Agigea și Techirghiol, arestat preventiv

de Madalina PETRESCU Miercuri, 16 Octombrie 2024 421 < 1 min citire
Bărbatul care le-a omorât pe cele două fete în accidentul dintre Agigea și Techirghiol, arestat preventiv
Șoferul care le-a omorât pe cele două fete în tragicul accident care a avut loc în noaptea de marți, 15 octombrie, spre miercuri, 16 octombrie a.c., pe DN38, între localitățile Agigea și Techirghiol a fost arestat preventiv. El a fost adus în această seară la Judecătoria Constanța cu propunere de arestare preventivă.
Reamintim că în noaptea de marți, 15 octombrie, spre miercuri, 16 octombrie a.c., pe DN38, între localitățile Agigea și Techirghiol, a avut loc un accident rutier grav, în urma căruia două tinere de 21, respectiv 28 de ani au murit. Bărbatul de 45 de ani care a provocat accidentul avea o alcoolemie de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat.
Taguri
Articolul anterior Scandal în sportul românesc pe banii olimpicilor de la Paris. Contabilul șef a primit mai mulți bani decât David Popovici
Articolul următor Vine frigul în România. Meteorologii avertizează că urmează „cele mai reci zile din această toamnă”

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei