Vineri, 05 Iunie 2026

BILETUL DE ADIO LĂSAT DE CÂNTĂREȚUL CARE S-A SINUCIS

de Cuget Liber Marţi, 02 Ianuarie 2018 786 < 1 min citire
BILETUL DE ADIO LĂSAT DE CÂNTĂREȚUL CARE S-A SINUCIS
Sergiu Curcă, cântărețul de muzică populară în vârstă de 22 de ani care și-a pus capăt zilelor în prima zi a anului 2018, a scris un bilet de adio înainte de a-și pune capăt zilelor.
El a lăsat un bilet de adio către cei apropiați în care i-ar fi îndemnat să-l conducă pe ultimul drum și să-l uite, potrivit specialarad.ro
Tânărul din comuna arădeană Lipova a fost găsit spânzurat, luni, în jurul orei 15.30, chiar de tatăl său. Cântărețul ar mai fi încercat, în trecut, să-și ia viața.
Sergiu Curcă spânzurat de mânerul ușii din camera sa cu un cordon provenit de la o haină.
Sergiu Curcă făcea parte din Ansamblul Folcloric de Cântece și Dansuri Lipova. Zeci de mesaje de condoleanțe au fost postate pe pagina de Facebook a solistului arădean după moartea acestuia, scrie dcnews.ro
Taguri
Articolul anterior Ostapenko nu se dezminte! A gonit-o pe mama ei în tribună, în timpul unui time-out
Articolul următor Schimbări majore în educație. Ce materii NOI vor studia elevii din România

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei