Vineri, 03 Iulie 2026

Cinci persoane, arestate într-un dosar de trafic de droguri. Canabisul era vândut pe străzi

de Antonia IVAN Vineri, 03 Iulie 2026 49 < 1 min citire
Cinci persoane, arestate într-un dosar de trafic de droguri. Canabisul era vândut pe străzi
Cinci persoane au fost arestate preventiv, iar alte două au fost plasate sub control judiciar într-un dosar de trafic de droguri instrumentat de procurori în județul Prahova.

Suspecții au între 17 și 25 de ani

Anchetatorii susțin că cei șapte tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 25 de ani, ar fi procurat și comercializat canabis pe străzile din Ploiești și în alte localități din județ.
Potrivit anchetei, liderul grupării era transportat de complici cu autoturismul la locurile unde aveau loc tranzacțiile. Pentru o singură vânzare, suspecții obțineau între 250 și 650 de lei, iar în alte orașe din județ un gram de canabis era vândut cu 50-60 de lei.

Percheziții și probe ridicate

Procurorii au efectuat percheziții la locuințele persoanelor cercetate, de unde au ridicat mai multe probe considerate relevante pentru anchetă.
Cercetările continuă pentru stabilirea întregii activități infracționale, conform știrileprotv.ro.
Taguri
Articolul anterior Moscheea „Carol I”, între istorie, degradare și promisiuni de finanțare. O mai salvează cineva?
Articolul următor Cristiano Ronaldo lovește din nou. Portugalia elimină Croația și va întâlni Spania

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei