Vineri, 05 Iunie 2026

Constănțeanul acuzat de cămătărie și șantaj a ajuns după gratii

de Florentina BOZÎNTAN Luni, 28 Ianuarie 2013 1243 < 1 min citire
Constănțeanul acuzat de cămătărie și șantaj a ajuns după gratii
Magistrații Judecătoriei Constanța au decis, la sfârșit de săptămână, arestarea preventivă a constănțeanului acuzat că a șantajat și amenințat cu violența fizică un bărbat care i-ar fi datorat bani. Judecătorii au hotărât ca Ionuț Dragoș Munteanu să petreacă următoarele 29 de zile după gratii, după ce a fost prins în flagrant, joi seară, în timp ce primea de la Silviu Claudiu Mihai 3.000 de lei pe care polițiștii scriseseră "șantaj". 
Reamintim că Silviu Claudiu Mihai, un bărbat care a petrecut ultimii doi ani după gratii, fiind acuzat că împreună cu fostul polițist de frontieră Silviu Corbeanu, a încercat să vândă două buldoexcavatoare, a cerut ajutorul oamenilor legii. El a povestit că a fost amenințat de Munteanu, de la care împrumutase, în 2008, 5.000 de euro, să-i înapoieze 14.000 de euro. Suma pretinsă includea, a susținut victima, și o dobândă de tip cămătăresc. 
Suspectul a susținut, însă, că totul este o înscenare și că, de fapt, Silviu Claudiu Mihai chiar îi datorează suma pretinsă dar nu vrea să o mai plătească.
Taguri
Articolul anterior Hoțul care a copiat jaful din "B.D. în alertă" a ajuns după gratii
Articolul următor Câți bani vor scoate din buzunar șoferii care nesocotesc Codul Rutier

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei