Duminică, 07 Iunie 2026

"Copilul este în stare foarte gravă după accident". "Tragedia" care a lăsat o mamă fără 20000 lei

de Cuget Liber Marţi, 09 August 2016 1409 1 min citire
"Copilul este în stare foarte gravă după accident". "Tragedia" care a lăsat o mamă fără 20000 lei
Polițiștii din Brăila cercetează 2 bărbați care ar fi înșelat o femeie de 70 de ani cu aproape 20.000 de lei, prin metoda "Accidentul". Față de unul dintre aceștia, s-a dispus măsura controlului judiciar.
"Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Brăila au depistat doi bărbați, de 27 și 38 de ani, din Brăila, bănuiți de comiterea infracțiunii de înșelăciune.
Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 13 spre 14 iulie a.c., bărbatul de 27 ani ar fi ridicat 20.000 de la partea vătămată, o femeie de 70 de ani, bani proveniți din comiterea infracțiunii de înșelăciune prin metoda "Accidentul".
Acesta ar fi fost trimis să ridice banii de la domiciliul victimei de către un bărbat de 38 de ani, încarcerat într-un penitenciar, care, anterior, ar fi contactat telefonic persoana vătămată, recomandându-se ca având calitate oficială.
Acesta i-ar fi spus victimei faptul că fiul său a comis un accident rutier soldat cu rănirea gravă a unui copil și are nevoie de cât mai mulți bani, chiar toți pe care îi deține, pentru a scăpa de pedeapsă.
Față de bărbatul de 27 ani s-a dispus măsura controlului judiciar pentru 60 de zile, iar față de cel de 38 de ani, cercetările sunt continuate cu acesta în stare privativă de libertate, fiind condamnat la închisoare într-o altă cauză. Cercetările sunt continuate, pentru stabilirea întregii activități infracționale."
Taguri
Articolul anterior Cinci victime în Germania, în urma unui atac. Principalul suspect, căutat în continuare
Articolul următor Plan diabolic ca să arunce în aer casa vecinilor: "Două butelii erau legate cu o funie îmbibată în benzină"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei