Zilele trecute a fost nuntă mare în familia cunoscutului afacerist Nicu Gheară. Mai exact, acesta a fost socru mare la cununia religioasă a fiului său, Cristi, cu Ana-Gabriela, fiica unui important om de afaceri din județul Constanța, cu afaceri în domeniul transportului rutier.
- Publicitate -
Este vorba despre omul de afaceri constănțean Cristian Timotei Voiculescu a cărei firmă își desfășoară activitatea la Agigea.
Unul dintre cei mai fericiți invitați a fost chiar fratele miresei, Alex Voiculescu, care nu a evitat să posteze pe pagina sa de socializare o fotografie cu sora sa în postura de mireasă.
"Casă de piatră, my beautiful sister !", este mesajul lui Alex, de pe Facebook.
Revenind la nunta celor doi, ceremonia religioasă a avut loc în Kitzbühel, un oraș din provincia Tirol, Austria. Cei doi s-au căsătorit civil, anul acesta, chiar de Ziua Îndrăgostiților și s-au cununat civil, la București. La nunta de zilele trecute, nașii cuplului au fost Raluca și Walter Zenga.
Printre invitații de seamă s-au numărat Anda Adam, Pepe, Nadir, Marcel Pavel, Ciprian Marica, Raluca Bădulescu, Romică Țociu și Cornel Palade.
În altă ordine de idei, după petrecerea de nuntă, cei doi au continuat cu o nouă petrecere, respectiv, cea de botez deoarece cuplul și-a încreștinat copilul. Micuțul, în vârstă de trei luni, a primit numele Hristu.