Sâmbătă, 06 Iunie 2026

O nouă tragedie zguduie România! S-A SPÂNZURAT UN IMPORTANT LIDER

de Cuget Liber Miercuri, 29 Martie 2017 3851 < 1 min citire
O nouă tragedie zguduie România! S-A SPÂNZURAT UN IMPORTANT LIDER
Vicepreședintele Blocului Național Sindical și președintele Federației "Energetica", Ion Pisc Scrădeanu a fost găsit, azi, spânzurat în locuința sa din București, potrivit Gorjeanul.
Bărbatul a fost găsit de către familie fără suflare.
Purtătorul de cuvânt al Poliției Gorj, Andrei Lazăr a declarat că un dosar penal a fost întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere (moarte suspectă).
"Acesta a fost găsit spânzurat în locuința sa din București, Sectorul 3, de către familie. S-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere (moarte suspectă)", a declarat purtătorul cuvânt al Poliției.
Președintele Federației Naționale Mine Energie, Dumitru Pârvulescu a declarat că a fost surprins de veste.
"Mi se părea un om puternic. Nu eram foarte apropiați, dar mă surprinde această veste", a declarat Dumitru Pârvulescu. 
Taguri
Articolul anterior ARESTAT după ce a fost prins în flagrant. VINDEA MARIJUANA
Articolul următor ALERTĂ MONDIALĂ! 300 de morți din cauza epidemiei de meningită

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei