O turistă din Franța, aflată în vizită în Arad, a căzut, vineri seară, într-o gură de canal al cărei capac a fost furat. Femeia în vârstă de 23 de ani se plimba, fiind însoțită de doi copii și, la un moment dat, a căzut într-o gură de canal descoperită, informează Agerpres.
- Publicitate -
Tânăra, care acuza dureri la picioare și în zona toracelui, a fost scoasă din canal de câțiva trecători, aceștia anunțând cele întâmplate la 112 și solicitând o ambulanță care să o transporte pe femeie la Spitalul Clinic Județean de Urgență Arad, pentru a primi îngrijiri.
Medicii au constat că femeia a suferit un traumatism toracic, contuzie de gleznă și mai multe zgârieturi, însă a refuzat internarea și a părăsit spitalul în cursul nopții de vineri spre sâmbătă, după ce a primit îngrijiri medicale.