Vineri, 05 Iunie 2026

Oficial de la IPJ Constanța despre accidentul cu victime multiple de pe autostrada A4

de Andreea CARAUA Luni, 19 August 2024 368 < 1 min citire
Oficial de la IPJ Constanța despre accidentul cu victime multiple de pe autostrada A4
La data de 19 august a.c., în jurul orei 14:50, polițiști din cadrul Serviciului de Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la faptul ca pe autostrada A4 s-a produs un accident rutier.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că impactul s-a produs între un microbuz care ar fi fost staționat pe banda de urgență și un tir.
În urma accidentului rutier a decedat un bărbat de 62 de ani, pasager în microbuz.
 De asemenea, au fost rănite 11 persoane aflate în microbuz.
Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest și cu aparatul din dotare, în vederea stabilirii indiciilor cu privire la eventuala prezență a substanțelor psihoactive, rezultatele fiind negative.
În cauză polițiștii continuă cercetările în vederea stabilirii împrejurărilor producerii accidentului rutier.
Taguri
Articolul anterior Orice produs electronic introdus pe piaţa UE va avea pașaport digital. Ce reprezintă noul document
Articolul următor Senatorul Remus Negoi, la raport! Şantierul Damen şi Pădurea Comorova, printre subiectele care "ard"

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Eveniment

Ultima oră

Titlurile zilei